УЧАСНИКИ

 

Івона Секежинська

Режисерка театру й кіно, сценаристка. Випускниця факультету психології Гданського університету та Факультету Режисури Державної Вищої Школи Кіно і Телебачення в Лодзі. У 1996 році отримала номінацію на студентський Оскар за короткометражний фільм «Панця», куратором якого був Кшиштоф Кесльовський. У 2000 р. отримала стипендію «Cinefondation», яка вручається Канським Кінофестивалем. Співавторка сценарію про життя та творчість Катажини Кобро – головна премія у конкурсі Script Pro.

«Доброзичлива розповідь, яка зігріває серця, про красу творення і труднощі в розуміння чужої відмінності. До того ж, цілковито позбавлена сентиментальності й емоційного терору»
Міхал Пеп’юрка

ФІЛЬМ: Аматори


більше про фільм






Маріуш Вільчинський

Митець-самоук, який понад двадцять років створює анімаційне авторське кіно. Ретроспективи його фільмів відбувалися, зокрема, в MoMA у Нью -Йорку, в Національному музеї Бразилії, Токійському міжнародному форумі та Національному музеї у Варшаві. Його анімації показували в Національній галереї в Лондоні та на Берлінале. Він також ставить імпровізовані живі анімаційні перформанси, які він створює разом із симфонічними оркестрами Гонконгу, Парижа, Токіо, Женеви, Львова та Варшави. У 2007 році New York Times назвала його «одним із найважливіших сучасних творців художньої анімації». Викладач анімації в Лодзинській кіношколі.

«Змушує зосередитися на уважному перегляді, дозволяє по-різному інтерпретувати. І це може бути найбільшою розвагою для кожного глядача. Якщо він ризикне і матиме відкритий розум»
Радослав Островський

ФІЛЬМ: Убий це і виїдь з цього міста


більше про фільм






Пйотр Домалевський

Кінорежисер, сценарист, актор та лауреат престижної програми «30 хвилин» від Munk Studio, яка підтримує видатних молодих режисерів. Його короткометражні фільми отримали нагороди на різних фестивалях по всій Європі. Його дебют у повнометражному фільмі «Тиха ніч» (2017) отримав Гран-прі в Гдині, а також нагороди у номінаціях найкращий фільм, найкращий режисер, найкращий сценарій, а ще премію у категорії «Відкриття року» від Польських Кінопремій.

«Чорний гумор, прекрасні діалоги, акторський склад – Кінга Прейс, Аркадіуш Якубік і дебютантка Зоф’я Стафєй – новий фільм Пйотра Домалевського «Якнайдалі звідси» потрібно побачити»
Адріана Продеус

ФІЛЬМ: Якнайдалі звідси


більше про фільм






Кшиштоф Янковський

Сценарист, режисер, продюсер незалежних фільмів. Випускник юридичного факультету Варшавського університету та режисерського – Академії Кіно і Телебачення у Варшаві. Режисер рекламних спотів. Серед його фільмів – «Tor» (2006),   «Ego» (2008), «Odwyk» (2011), «Kemping» (2014), які отримали нагороди на кількох фестивалях, зокрема, Фестивалі оптимістичних фільмів Мультимедіа «Happy-End» та Загальнопольському Конкурсі Аматорських Фільмів у Коніні.

«Таким чином, Войцех Соляж (виконавець головної ролі) отримав складне, але надзвичайно цікаве завдання. Він представляє сам себе, сам із собою розігрує діалоги і входить у конфлікти – і він робить це справді чудово»
Анна Радецька

ФІЛЬМ: Номер


більше про фільм






Малгожата Шумовська Міхал Енґлерт

Малгожата Шумовська - режисерка і сценаристка художніх та документальних фільмів. Перед вступом на режисерський факультете вивчала історію мистецтв в Ягеллонському університеті. У 2014-2017 роках була членом ради Польського Інституту Кіномистецтва. Лауреат «Срібного ведмедя» Берлінського міжнародного кінофестивалю, Європейської кінопремії, «Золотих» та «Срібних левів» Фестивалю польських художніх фільмів у Ґдині, Паспорту «Політики», польської кінопремії «Орли» та багатьох інших.

Міхал Енґлерт закінчив Лодзінську кіношколу, де познайомився з Шумовською. Їхній документальний короткометражний фільм «Тиша» (1997) отримав нагороду за найкращу операторську роботу на Мексиканському МКФ. Відтоді вони разом зняли більше десяти документальних та ігрових фільмів, ставши відомим мистецьким тандемом.

«Щирий, проникливий погляд на те, як ми страждаємо, навіть коли маємо все. (…) Сатира на буржуазію, представлена з великою емпатією»
Адріана Продеус

ФІЛЬМ: Снігу більше не буде


більше про фільм






Ян Голоубек

У 2001 році закінчив операторський факультет Державної вищої школи кіно і телебачення в Лодзі. З 2004 року працює незалежно як оператор-постановник в ігровому кіно, телепостановках та рекламі. Працював на знімальному майданчику у фільмах Юліуша Махульського, Кшиштофа Зануссі, Єжи Штура чи Кристини Янди. У 2007 році дебютував як режисер документального фільму «Сонце і тінь», який здобув премії на багатьох фестивалях. У 2018 році режисерував гучний сенсаційно-кримінальний серіал «Ройст», написаний спільно з Каспером Байоном.

«Прекрасний персонаж Пйотра Трояна. Слушна мета – згадати життєпис Коменди, зачіпає сумління. Фільм… про дивне, непослідовне поняття часу»
Адріана Продеус

ФІЛЬМ: 25 років невинності. Справа Томка Коменди


більше про фільм






Адам Устинович

Режисер, продюсер. Закінчив Механічний факультет Енергетики й Авіації та Аспірантуру Варшавської Політехніки (1978, 1980 р.), Державну Вищу Школу Кіно, Телебачення і Театру в Лодзі (1986). Режисерський стаж здобув як асистент Бернардо Бертолуччі у фільмі «Останній імператор» у Китаї в 1986 р. З 1990 р. – один з перших незалежних кінопродюсерів. З 1994 р. постійно співпрацює з Програмою 1 Польського Телебачення. Поставив понад 200 програм у якості зовнішнього продюсера або режисера переважно для Освітнього Телебачення TVP. У Театрі Телебачення TVP поставив два спектаклі.

«У цьому портреті ми бачимо філософа та оповідача, який розважається, любить іграшки та в житті якого випадок відіграє велику роль»

ФІЛЬМ: Станіслав Лем: наука і вигадка


більше про фільм








ФІЛЬМ: Кіновечір Станіслава Лема. До 100-річчя митця


більше про фільм








ФІЛЬМ: Тут показують фільми


більше про фільм








ФІЛЬМ: Львів. Концерт, що не відбувся


більше про фільм








ФІЛЬМ: Львів. Як захищають вітражі


більше про фільм








ФІЛЬМ: Шпорик


більше про фільм








ФІЛЬМ: Це наші пам'ятники


більше про фільм








ФІЛЬМ: Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі


більше про фільм








ФІЛЬМ: Ноктюрн для 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади


більше про фільм






Міхал Отловський

ФІЛЬМ: Квартирантка


більше про фільм






Міхал Роґальський

ФІЛЬМ: Тітка Гітлера


більше про фільм






Ришард Брильський

ФІЛЬМ: Смерть Зиґельбойма


більше про фільм






Бартош Бляшке

ФІЛЬМ: Соната


більше про фільм






#вавилон’13

ФІЛЬМ: Добірка документальних фільмів про культурні втрати під час війни


більше про фільм






Даміан Коцур

ФІЛЬМ: Хліб і сіль


більше про фільм






Яцек Лусінський

ФІЛЬМ: Сьубук


більше про фільм






Анна Ядовська

ФІЛЬМ: Жінка на даху


більше про фільм






Малґожата Шумовська, Міхал Енглерд

ФІЛЬМ: Нескінченна буря


більше про фільм






Аґнєшка Смочинська

ФІЛЬМ: Мовчазні двійнята


більше про фільм






Аґа Вощинська

ФІЛЬМ: Тиха земля


більше про фільм






Міхал Квєчінський

ФІЛЬМ: Хто ти, Філіпе?


більше про фільм






Дмитро Сухолиткий-Собчук

ФІЛЬМ: Памфір


більше про фільм






Ян Голубек

ФІЛЬМ: Допельгангер


більше про фільм






Павел Масьльона

ФІЛЬМ: КОС


більше про фільм






Адріан Апанель

ФІЛЬМ: Horror Story


більше про фільм






Кінґа Дембська

ФІЛЬМ: Свято вогню


більше про фільм






Дорота Кобєля, Г’ю Велчман

ФІЛЬМ: Селяни


більше про фільм






Аґнєшка Голланд

ФІЛЬМ: Зелений кордон


більше про фільм